حسین عسگری: گل اول استقلال آفساید بود، اخراج شریفات درست نبود

به گزارش سایت داوران ایران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسین عسگری در مورد بازی استقلال و سپاهان عنوان کرد: این بازی سه صحنه مهم داشت. صحنه اول گلی بود که برهانی به ثمر رساند و کمک داور آن را آفساید اعلام کرد این تصمیم به درستی از سوی کمک گرفته شد و برهانی در آفساید بود. صحنه دوم گل تساوی استقلال بود با کار خوب کمک داور درست تشخیص داده شد چرا که اصلا آفساید نبود. صحنه سوم، صحنه اخراج شریفات بود که به آن اعتراض شده است.

عسگری ادامه داد: خواهش می کنم دوستان از کلماتی چون سخت گیرانه و یا نظیر این الفاظ برای این صحنه استفاده نکنند. در صحنه ای که به صورت طبیعی اتفاق افتاد همه معتقد به خطای هند هستند اما در صحنه آهسته نشان داده می شود که توپ به دست شریفات نخورده است. نکته اینجاست که داور صحنه آهسته را در آن لحظه نمی بیند. شرایط صحنه برای داور طوری است که انگار شریفات می خواهد با دست راست توپ را جلوی پایش بیاندازد و دست راستش را بالا برده و می خواهد اقدام به خطای هند کند در هر صورت حالت او طبیعی نیست.

وی ادامه داد: اگر قهرمانی تشخیص داده که خطا هند است باید کارت می داد. البته ناظر بازی برای اینکه بتواند قضاوت درستی درباه عملکرد داور بازی داشته باشد باید خودش را در شرایط داور قرار دهد. باید این سؤال را پرسید که آیا داور در آن شرایط راه دیگری داشته است؟ با نگاه به صحنه آهسته متوجه می شویم که داور اشتباه کرده اما این صحنه، صحنه بسیار سختی بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.