احتمال حذف وقت اضافه در فوتبال


فیفا حذف قانون وقت اضافه را بررسی می کند تا اگر بازیها مرحله حذفی پس از ۹۰ دقیقه مساوی شد دو تیم بلافاصله ضربات پنالتی بزنند.
سپ بلاتر رئیس فیفا گفت: “برای پرهیز از بازی دفاعی ما می توانیم مستقیم سراغ ضربات پنالتی برویم”.
بلاتر توضیح داد: “اغلب می بینیم که تیم ها در وقت اضافه حتی دفاعی تر می شوند تا به هر قیمت که شده گل نخورند. برای جلوگیری از این وضعیت می توانیم به جای وقت اضافه بعد از ۹۰ دقیقه، مستقیم ضربات پنالتی را شروع کنیم یا دوباره قانون گل طلایی را در نظر بگیریم”.
فیفا پس از بازیهای جام جهانی ۲۰۱۰ به فکر تجدید نظر در قوانین فوتبال افتاده است. پس از بازیهای کم گل مرحله گروهی بازیهای جام جهانی آفریقای جنوبی، فیفا در تلاش است تا تیم ها را به بازی تهاجمی با گل های بیشتر تشویق کند.


لینک کوتاه: davaran.ir/?p=3284
سحر در شهریور ۱۳۸۹ گفته:

سلام.

چه جالب.

خیلی خوب میشه.

من که خوشحال خواهم شد.

البته گل طلایی بهتر بود.

عباس نمرودی در شهریور ۱۳۸۹ گفته:

با سلام به نظر من گل طلایی نمیتواند روش مناسبی برای انتخاب تیم برنده باشد اما حذف وقت اضافه بهتر به نظر می رسد

پیام در مهر ۱۳۸۹ گفته:

سلام. اینکار هیچ کمکی نمیکنه. اگه وقت اضافه بمونه حساسیت بازی حفظ میشه. اگه به پنالتی بکشه، حساس تر هم میشه. اما اگه مستقیم بازی به پنالتی بکشه، تیم های ضعیف بیشتر دفاع میکنن تا از پنالتی ها استفاده کنن، اما وقت اضافه ۳۰ دقیقه به تیم قوی تر فرصت میده بازم تلاش کنه. امیدوارم گل طلایی تکرار نشه، چون در اینصورت تیمها واقعاً محتاط بازی می کنن تا قربانی یه حادثه نشن.

داود رضایی موحد در بهمن ۱۳۹۰ گفته:

بهترین روش به جایی حذف وقت اضافه تعقییر در نحوه ارزشیابی جدول تیمها صورت گیرد به این شکل که برای گل نیز امتیاز لحاظ گردد به صورتی که هر گل ۲۵/. صدم امتیاز ۲ گل ۵۰/. وسه گل ۷۵/. و ۴ گل ۱ امتیاز به تیمها اهدا و به همین نسبت تیمهای گل دریافت نموده اند کسر امتیاز شود .

نوید در اسفند ۱۳۹۰ گفته:

منم با نظر آقا داود موافقم، این بهتر نتیجه می ده، به نظر من ۱۰۰% جواب می ده

هوشنگ ... در فروردین ۱۳۹۱ گفته:

طرح وایده ارائه شده توسط آقای رضایی موحد بعنوان یک ایده راه گوشا در افزایش جذابیت وزیبایی فوتبال بسیار موثر خواهد بود وحتی ارزش ارائه این ایده به بورد قانونگذاری فیفا از طرف فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را دارد

قابل توجه اهالی خیابان سئول

... در فروردین ۱۳۹۱ گفته:

حذف وقت اضافه به جذابیت وایجاد انگیزه وترغیب تیمها به تمایل به تقویت خط تهاجمی کمک نخواهد کرد بلکه تیمها را با احتیاط نیز خواهد کرد بنده با نظر آقای وطرح آقای رضایی موافقم .

... در فروردین ۱۳۹۱ گفته:

ایده آقای رضایی جالب می توان آن را به AFC- , FIFA از طرف ایران ارائه گردد.

ناشناس در بهمن ۱۳۹۱ گفته:

قانون جالبی است

یاسین در اسفند ۱۳۹۱ گفته:

نظر داود رو نمیشه اجرا کرد چون نمره که نیس ۰٫۲۵ صدم ۰٫۵ نمره بعد جدول بازی ها چی از اون ور اگه امتیازات برابر شد چی؟تفاضل گل چی؟اگه تیمی اصلا گل نزد و فقط مساوی کرد چی؟اگه تیمی گل نزن نداشته باشه و بخواد تدافعی بازی کنه چی؟

شهاب در خرداد ۱۳۹۲ گفته:

من با نظر پیام موافقم.

پارکpark3.ir3 در آبان ۱۳۹۲ گفته:

اونوقت عربها می توانند در جهان هم قهرمان شوند

نام شما:
ایمیل:
سایت: